Mazlíčci

11. srpna 2012 v 9:26
Pod pojmem mazlíček si spousta lidí představí možná kočku, nebo psa, ale představíte si třeba i jiné mazlíčky? Moje teta chovala třeba potkany. A to nejsou jediní hlodavci co se chovají jako domácí mazlíčci, činčily, křečci ,morčata osmáci! Někteří lidé mají hady, želvy, pavouky, rybičky. Někteří dokonce slepice a nějací zazobanci si jen tak pořídí třeba i lvíče. Jiní lidé zase mají stáj a v ní miniaturní koně a ty považují za své mazlíčky. Nebo dokonce i normální koně a poníky. ?Moji sousedé mají králíka. Já mám momentálně psa. Dlouho jsem měla jenom kočky, nic jiného jsem neměla povoleno, ale nesměla jsem si je přivádět dovnitř domu a tak zůstávaly venku. Kočka je nezkrotná povaha. Samozřejmě začala obcházet po okolí našeho domu. A víte v čem je háček? Ono se řekne: kočka utekla. Ale proč by utíkala? Ona nemá důvod utéct! Ve skutečnosti je to trak, že se procházela a nějaký hloupý člověk si řekl: Hele to je TOULAVÁ kočka(jako by nevěděl že ne všechny kočky jsou toulavé) tak ji vezme a tomu člověku ukradne. Chctěla jsem psa, protože ten tolik neutíká, navíc není tak malý aby se protáhl pod plotem, ehm teda alespoň většina není tak malých aby se protáhli pod plotem. To není tak jednoduché být na mém místě a vyprosit si psa. Trvalo mi to jedenáct let. No možná deset protože první rok života jsem neuměla mluvit, ale dne 11.5. 2012 jsem si domů přivezla krásné štěňátko! Fenečku zlatého retrievera jménem Amy[Ejmy]. Narodila se 15.3. 2012. v mokrých lazcích a dnes už je to 3 měsíce co ji máme doma! Brzy tedy bude mít 5 měsíců. Její zbarvení je zatím krémové, ale stále tmavne tak nevím jak bude vypadat v dospělosti. Za ty tři měsíce co ji máme domy se naučila: Sedni, lehni, místo, ke mně, pac, panáčkuj, slalom, osmičky mezi nohama, štěkni, a hop. Je velice hodná a její oblíbená činost je tahat se se mnou o hadru. Někdy kouše, ale to ji nějak neumím odnaučit, doufám že mi v komentářích dáte ještě nějaký tip co ji mám naučit nebo odnaučit(nezapoměňte napsat jak). Pro piškotek by Amynka určitě i skočila z okna. K žrádlu jí dáváme granule a polijeme je soskem(sosek jak tomu říkáme je vlastně omastek z masa). Pravidelně jí pročesávám srst hřebenem a vodím ji na procházky, někdy jenom po naší velké zahradě na ostružiny (nejraději pojídá ovoce a zeleninu, není to divné?) ale někdy s ní ju na Kravařskou cyklostezsku. My totiž bydlíme v Kravařích, velmi blízko cyklostezsky. Někdy s ní chodíme k veterináři. A už jsem říkala že Amynka je nejkrásnější, nejchytřejší nejúžasnější, nejlepší a nejroztomilejší pes na světě?Amynka ve dvou měsících

Amynka není naše jediné zvířátko. Ještě máme slepičky, o ty se stará babička která bydlí v přízemí jednopatrového rodiného domku ve kterém bydlíme. Momentálně máme pět slepic, dvě jsu bílé a tři jsou černé. Trochu se těch slepic bojím, ne vážně, jsou strašidelné. Nedají se ničím zahnat musím si na ně brát koště, a když je z jedné strany zašenu z druhé se vrátí, jsou jako supi! A ty jejich zobáky! Zvlášť jedna mě nervuje, říkám jí Ďubka. Ani už nevím kolikkrát jsem ji nakopla když jsem se snažila ji odehnat ode mně kopancema. Slepice obvykle před kopancema ubýhají, ale ona se ničeko nebojí. Když k ní letí noha, tak ji klovne do palce. Když jsem tu jednou měla kamarádku, tka is chctěla pohladit právě tu zlou slípku, a já že jo, tak jsem ji chtěla chytit, když v tom nám utekla ven z kurníku!!!!! Já jsem ji naháněla s koštětem a moje kamarádka stála na sudu s vodou a ječela! No ale je fakt že při dnešních cenách vajec nám ty slepičky ušetří hodně peněz. Každý den mohou slepice naklást jedno vejce, takže když máme za den pět vajec a jedno vejce stojí koli? 4 Kč? Tak to máme dvacku!Naše slípka-už mrtvá

Ale ani to není všechno! Taťka ještě má rybičky. Jsou krásné. Máme Čichavce zlatého, Parmičku pruhovanou, Mečovky a Kominíčky. Pak několik Ancistrusů. Chtěli jsme ještě Bojovnice, ale zjistili jsme že se nesnesou s mečovkama, tak raději ne. Dřívě měl taťka i paví očka ale ty nám pomřeli. Taky měl neonky, takové ty malé dvoubarevné, ale ty už taky umřely. Péče o akvárium je namáhavá, taťka jim musí pravidelně měnit vodu, dávat pryč přerostlé rostlinky, odstraňovat šneky a mrtvolky, a kontrolovat jestli tam není moc nebo málo rybiček.

Ještě máme něco! Jsou to vlaštovky, ne nejsou ochočené, ale jsou tu každým rokem, hnízdí v kurníku. Moc o ních nevím, ale vím že letos měli dvě mláďata a učili je létat na našem balkóně. Pozorovali jsme je z koupelny. Ještě jeden neochočený ale každoroční tvor je ježek. Kolikkrát už vylekal mamku i taťku když šli brzo ráno do práce a on dupal a funěl! Pokud najdu nějakou fotku tak ji tu dám, je velmi roztomilý! Měli jste vidět jak na něj reagoval Tygřík můj kocour. Už ho nemýáme, ale on byl nejkrásnější kocour na světě.Ježek!

Můj milovaý kocourek Tygřík. Nikdy na něj nezapoměnu....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Domush Domush | Web | 11. srpna 2012 v 10:34 | Reagovat

Jé Amynka je krásná :) A Tygřík :)) Všichni jsou krásní:)

2 quack quack | Web | 11. srpna 2012 v 17:07 | Reagovat

Ahoj ... Ohledně toho kousání - nejlíp je rychle něco strčit do pusy, nebo vždy když začne kousat řvát auu, i když to nebolí a nebo fuj! Ještě pomáhá chytit za krkem, pejska to sice trošku zabolí, ale naučí se, že to nesmí ... Jinak štěnata většinou do těch 5 měsíců přestávájí kousat ... ;) Neboj, ono to půjde . :)

3 blogtema blogtema | 13. srpna 2012 v 8:43 | Reagovat

[1]: Děkuji. jakého mazlíčka máš ty?

[2]: Aha, hmm, za tím krkem jsme ji chytali to je fakt a docela to pomáhalo, děkuji.

4 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 17. srpna 2012 v 11:01 | Reagovat

Moc hezký fotky :) Já mám osmáka degu :) Jo a toho draka najdeš mezi koníčky, asi někde, kde je posilovací stroj :)

5 blogtema blogtema | 17. srpna 2012 v 11:09 | Reagovat

[4]: Mockrát děkuji za komentář i za draka(i když to už k mojemu článku nepatří) ten drak je super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama