Ochrana zvířat

14. února 2012 v 15:23 | majitelka blogu
Úmluva o mezinárodním obchodu ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě roztoucích rostlin kterým hrozí vyhynutí(CITES), byla podepsána v roce 1973 ve Washingtonu, vstoupila v platnost v roce 1975 a dnes se na ní podílí 173 zemí. Dnes upravuje obchodování s přibližně 30 000 rostlinných a živočišných druhů. Jejím cílem je zajistit, aby mezinárodní obchod se zvířaty a rostlinami neohrožoval jejich další existenci. Můžeme však pomoct některým ohroženým druhům u nás, můžeme přihodit samičku tomu rysovi od nás z lesa, a pozorovat jejich chování. Můžeme se pak těšit z pohledu na mladé rysy kteří se neohrabaně loudají za matkou! Rys ostrovid(Lynx lynx) je velice ohrožený druh, žijící v naší české republice POUZE v moravskoslezských Beskydech.
náhled obrázku ◄ líbí se vám toto koťátko? je tak roztomilé!!! a je to mládě rysa ostrovida(Lynx lynx) kterému hrozí vyhynutí(překlad: lidé zabíjejí tyto koťátka i jejich rodiče pro kůži kterou prodají, takže vlastně pro peníze. je to bezohledné a odporné)
Ale i ty se můžeš zapojit do ochrany zvířat! Potkáváš často na cestě toulavé kočičky, dej jim trochu mléka! tobě neubyde a jeden majitel kočičky ti poděkuje! ještě lépe když dokonce přijdeš druhý den s kočkou na místo kdes ho našel/našla a zeptej se lidí kdo tam bydlí zda není jejich! To není všechno! Když přestaneš kupovat oblečky ze zvířací kůže, ušetříš životy mnoha zvířat! pokus se také rozhlásit po kraji ať nekupují tyto oblečky. Můžeš také uspořádat ve škole dobrovolnou akci, nějaký piknik nebo tak něco, vytěžené peníze můžeš poslat do nějakého útulku na nákup žrádla a pelíšků pro pohodlí zvířat! Ředitel a všichni učitelé tě určitě rádi podpoří! Nebo můžeš navrhnout vašemu učiteli ať si v přírodovědě zajdete do blízkého lesa kde posbíráte všechny odpatky a řeknete si něco o živočiších kteří tam bydlí! Někteří živočichové polykají tyto odpadky a pak umřiou protože mají problémy s vyměšováním nebo si pořežou vnitřnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama